Mají schody vlastně nějakou historii, nebo jsou to prostě jen schody? Ano, ano mají. A je důležité taky přemýšlet nad tím dopředu, tedy pokud máte v plánu stavění domečku nebo jste ve fázi kdy je domeček rozestavěný. Protože ty schody v něm pak budou až do té doby dokud po několika letech nebudete plánovat rekonstrukci, či pokud nezmění majitele a ten si nezmění schody podle svého stylu.

Schody sahají až do daleké historie, jak už jsem psala. Začněme se ale nyní zabývat pouhou myšlenkou, slovem,,Schod“. Jak víme, je to základní prvek schodiště a skládá se ze Stupnice – vrchní část schodišťového stupně, na kterou,,uživatelé schodiště“ našlapují. Obvykle je vodorovná a jen někdy má povrchovou úpravu. A potom se taky skládá z Podstupnice – opět prvek schodiště Kmkdesign. Podstupnice může být svislá, či dokonce skosená. Existují ale taky schody, které nejsou,,majiteli“ této podstupnice. Ty umožňují lepší a v prvé řadě bezpečnější vzestup nahoru. Takže menší šance že spadnete.

schodiste1

A zase jsme u toho, že je potřeba se inspirovat.

Samozřejmě že už jste možná viděli tolik schodů a tolik se Vám jich líbilo, že nevíte do kterých jít. To se samozřejmě stává a my jsme tu od toho abychom Vám poradili. Můžete samozřejmě dát na,,českou tradici“ a nebo jít do zahraničních stylů, kde Vám budou taky pomocí zahraniční weby o kterých jste už určitě slyšeli a to Pinterest či Instagram!

Může to být ale také ta,,česká tradice“ a to – Hornbach kam si chodí pro radu co nejvíce lidí.

norway-994982_1920

A nejlepší je pro Vás když si necháte poradit od firmy KMK Design. Pokud chcete mít zaručené že schody budete mít rychle a levně pak jděte pro radu právě k nim a nebo se ještě před tím určitě poraďte s Vašimi přáteli/rodinou! Mnoho nápadů a zkušeností od nich vytvoří Vaše bydliště útulnější než kdokoliv jiný.

Chce to se jen nebát a jít do toho jako u všeho!