Máte kouli za autem, nebo se ji v dohledné době chystáte nechat nainstalovat? Můžeme vám (pomyslně) gratulovat, je to jedno z nejrozumnějších rozhodnutí z hlediska výběru automobilového příslušenství. Máte tak k dispozici obrovský skrytý potenciál a hlavně krok k tomu být naprosto v některých věcech soběstační.

Potřebujete převézt nábytek nebo plastovou rohovou vanu z obchodu a nechcete spoléhat na dopravu zajištěnou prodejcem a riskovat poškození zásilky? Chystáte se vysadit na zahradě krásné túje Zerav Smaragd, Cypřišek Lawsonův či Zerav řasnatý na živý plot a potřebujete sazenice rychle a bezpečně převézt? Vyklízíte nepořádek ve sklepě a míříte s ním na sběrný dvůr? Stěhujete se a stačí vám k tomu jen vlastní vůz?

zapůjčený přívěs

Na tyto otázky existuje vhodná odpověď a tou je koule za autem a přívěsný vozík. Může být bez plachty či s plachtou a stačí jednonápravový, aby vaše potřeby zcela uspokojil. Za socialismu byly přívěsné vozíky nedostatkovým zbožím a mnoho lidí si je vyrábělo „na koleně“ doma, což byl někdy problém s STK. Dnes je pochopitelně možné si jej koupit, ale není to nutné. Zvláště tehdy, nemáte-li pro něj vhodné parkovací místo, anebo zas tak často s ním nejezdíte a nechcete vydávat zbytečné finance jak na prodej, tak i na pravidelné technické prohlídky a servis.

připojení přívěsu

Podstatné je mít homologované a po technické stránce funkční a bezpečné tažné zařízení a tím to končí. Půjčovna přívěsů zajišťuje to ostatní – je to běžná služba, která prosperuje již řadu let vzhledem k tomu, že mnoho řidičů vozík přímo vlastnit nepotřebuje, a pronájmy vychází mnohem levněji a hlavně bez starostí. Důležité je dodržet smluvní podmínky pronájmu (především časový harmonogram) a být ohleduplní k zapůjčené věci tak, abyste ji zbytečně nepoškodili. Můžete zvážit i pojištění, je to stále finančně dostupná záležitost, která eliminuje riziko a hlavně stres.