Nebankovní úvěry stále v některých lidech vzbuzují jakýsi pocit nejistoty. Jsou stále považovány za nevýhodné a předražené úvěrové produkty. To už ale dávno není pravda. Možná k této skutečnosti částečně přispěla i novela zákona z prosince 2016, která upravuje podmínky pro získání veškerých úvěrů. Dnes tedy dokonce i nebankovní instituce představují bezpečný způsob, jak si půjčit peníze.

počítání peněz

Bankovní půjčka je úvěrový produkt většiny bank a nenajde se snad nikdo, kdo se s ní alespoň jednou za svůj život nesetká. Bankovní domy jsou velice kreativní, půjčku lze získat téměř na cokoliv. Od hypotéky po spotřebitelský úvěr až k půjče přímo na studium. V případě bank je ovšem zapotřebí být žadatelem s dostatečnou bonitou, kterou určuje hned několik faktorů. Schvalovací proces většiny bank je velmi zdlouhavý a bankovní úvěr využijete hlavně v případě, kdy nemáte problém s delší schvalovací lhůtou. Banky přistupují ke každé žádosti individuálně a tak se celý proces vyřizování úvěru může protáhnout na několik týdnů.

Bankovní úvěry jsou výhodné v případě, kdy žadatel potřebuje najednou větší obnos peněz, patří mezi bezproblémové klienty a nevadí mu papírování a všudy přítomná byrokracie. Řada lidí bankovní úvěry stále preferuje, jelikož představují jakýsi symbol důvěryhodnosti.

podpis smlouvy

Oproti tomu nebankovní půjčka je v mnohých ohledech pro žadatele daleko benevolentnější. A to hlavně v případě, kdy ho finanční tíseň v minulosti donutila nedostát svým závazkům, které vůči věřitelům měl. Nebankovní instituce však negativní záznam v registrech dlužníků neberou jako důvod k zamítnutí úvěru.

Řada lidí má nebankovní společnosti spojené pouze s menšími úvěry, které dokáží pokrýt nečekané události v domácnostech. Není však žádnou výjimkou i daleko větší úvěry, jako je například hypotéka bez registru a doložení příjmů.