Plánovali jste si, že po nové roce si pořídíte byt a nyní zjišťujete, že jejich cena vůbec neodpovídá vašim představám. To určitě nejste jediní.

Není nutné za bydlení platit miliony

Ceny obytných nemovitostí nejen dnes, ale i v posledních letech, připomínají spíše vtip, a to hodně nepovedený. V mnoha regionech nekoupíte ani garsonku, aniž byste neměli na kontě alespoň dva miliony. A ne, nejde jen o Prahu nebo ty největší města v naší zemi. Je potřeba si zvyknout, že vlastní bydlení už nebude doménou střední třídy, ale spíše lidí s vyšším příjmy. Alespoň to tak zatím vypadá. V případě, že jste spoléhali na hypotéku, dost možná se zklamete podruhé. Na udělování hypoték jsou teď tvrdší parametry a jen tak každý na ni nedosáhne. Zdá se, že podnájem je jedinou možností.

Malý domeček

Je to jediná možnost, pokud chcete stále bydlet klasickým způsobem, tedy buďto v bytě nebo ve vlastním stavění. Jde to ale i levněji, ovšem to byste museli být schopni připustit si, že i v mobilních domech Top-mobilnidomy.cz se dá žít normálně. A světe div se, ono opravdu dá. A to bez zásadnějších kompromisů.

Hed ze začátku je potřeba zmínit, že rozhodně nejde o žádnou alternativu k přívěsům, karavanům či jiným pochybným pojízdným bydlením, ale o skutečně funkční bydlení, které je vhodné nejen pro jednotlivce nebo pár, ale pro celém rodiny. Pravda, docela malé rodiny, ale ano, vlezou se tam docela snadno. Mobilní domy poslední generace rozhodně nejsou tak malé, jako jejich předchůdci. Hodně se nafoukli a poskytují pro bydlení daleko více místa. Interiér je většinou dobře zařízen už v základu, takže ho nebudete muset draze vylepšovat. Navíc nábytek je obvykle upevněn ke zdem, takže se příliš velké rekonstrukce ani moc nedoporučují.

Plány domkuPlány domku

Pozemek stačí

K tomu, abyste bydleli v mobilním domě, nebudete potřebovat pouze samotnou stavbu, ale zároveň i místo, kam ji umístíte. Je jasné, že do parku nebo snad na parkoviště své nové bydlení dát nemůžete. Nebojte se ale, že byste museli dávat velké peníze za stavební parcelu. V tomto případě stačí standardní pozemek, který není určen ke stavbě.