Whisky je speciální alkoholický nápoj, který má svou tradici, a především specifickou chuť a vůní. Jeho výroba je výjimečná, a navíc mnohdy velmi dlouho zraje.

Výjimečná whisky

Historie

Na úvod musíme rozhodně říci, že se jedná o alkoholický nápoj, který vzniká díky obilovinám a následně zraje v dřevěných sudech, což z ní dělá speciální nápoj, který se hodí k řadě významných událostí, a proto je velmi oblíbený. Potěší i opravdové nadšence, kteří se jen tak nespokojí s něčím a požadují naprosto špičkovou kvalitu. Máme jí několik druhů, přičemž většinou se dělí podle místa výroby.

slavné whisky

Každý druh je rozhodně výjimečný, a proto je dobré vyzkoušet jich více, abyste zjistili, jaký Vám chutná nejvíce. Vlastnosti totiž můžou být poměrně hodně odlišné, protože se liší složením i způsobem výroby. Dalším důležitým faktorem je doba zrání, protože u tohoto nápoje se na ní opravdu dbá. Třeba ve Skotsku je speciální zákon, který udává dobu zrání nejméně tři roky. Dále pak rozlišujeme, jestli se jedná o čistý nápoj, který preferují znalci, nebo je nápoj míchaný. Konečně výběr už j na Vás, protože každý má rád něco jiného.

Česká verze

Pokud se lidí zeptáte, jaké znají whisky, tak Vám v drtivé většině případů vyjmenují nejslavnější druh, což je například skotská či americká. Je to dáno tím, že tyto druhy jsou skutečně známy a oblíbený po celém světě, přičemž jejich úspěch je rozhodně pravoplatný. Ovšem málokdo zná pravou českou whisky. Ty nejznámější se opravdu můžou porovnávat s těmi nejslavnějším ze světa, a proto by byla velká škoda ji nevyzkoušet.

speciální whisky

Jednou z těch nejslavnější je rozhodně Trebish whisky, která pochází z Třebíče a vyrábí se z místních surovin. Jedná se o pravou whisky, kterou si už od začátku zamilujete. Je to dáno i tím, že zraje v ručně vyráběných sudech, které jsou vyrobeny z dubu. Rozhodně zde nenajdete žádné sladidla a podobné náhražky, protože to do takové prémiové whisky rozhodně nepatří. Díky tomu má mezinárodní certifikát a oblíbila si ji spousta lidí, takže její kvalitou a skvělou chutí si můžete být naprosto jisti.