Každé dítě si rádo hraje a tak není divu, že hračkářství praskají ve švech s bohatou nabídkou. Je ale pravdou, že se mezi skládačkami, kostkami a různými dalšími hracími prvky, nalezne i poklad. Jsou to výrobky, které jsou velmi podobné našemu nářadí, nádobí, nebo zkrátka věcem, které používáme běžně v domácnosti. Vzhledem k tomu, že děti skutečně rády kopírují dospělé, tak se jim vyplatí zakoupit něco, s čím si budou hrát, ale v podstatě i prakticky jakoby něco vyrábět. Přesně podle vzoru tatínka nebo maminky. Je jasné, že pro kluky se spíše hodí nářadí z dílny, ale holčičkám rozhodně udělá radost dětské nádobí do kuchyňky https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-nadobi/.

dětská kuchyně

Zkrátka dětská domácnost by bez kuchyně nebyla to pravé ořechové. Vlastní nádobí, sporák, hrnce a mnohé další se skutečně nikdy neztratí, je to v podstatě rovnou i výchovný prvek do budoucnosti, až budou muset v reálu uklízet a vařit. Většinou se doporučuje dětem od tří let, ale přirozeně záleží na šikovnosti dítěte a také je dobré kuchyňku vybírat podle odpovídající výšky, aby dobře dosáhlo na nádobí, které má na sporáku nebo na kuchyňské lince.

dětské nádobí

Bez dětského nádobí to nepůjde

Ani v klasické kuchyni se neobejdeme bez nádobí. Pokud skutečně naše ratolesti baví si hrát ve vlastní kuchyni, poté není nic jednoduššího, než začít dokupovat různé prvky, které jsou věrnou kopií skutečných věcí. Naštěstí je výběr poměrně velký. Nádobí se nejčastěji vyrábí z plastu nebo bambusu, což je pro nás jistou zárukou spokojenosti, že se dítě nezraní. Dokonce i dřevěné nádobí není výjimkou, ale ty občas vyrobí zástupci pánské generace. Nicméně je důležité, až nás naše princezna pozve na odpolední kávu nebo čaj, tak nesmíme v žádném případě odmítnout šálek dobrého moku a ani zákusek. To bychom jí sebrali ten její správný elán a chuť do toho vůbec něco dělat. Její rozzářená očka budou odměnou za náš čas.