Během let došlo k velkým změnám nejen v pánské módě celkově, ale svou proměnou prošly také pánské módní doplňky. V dobách, kdy pánové nosily formální obleky při jakékoliv příležitosti, nesměly v jejich výbavě chybět také klobouk, rukavice a hůlka. K velkému posunu došlo až v 60. letech minulého století, kdy začal převládat kult mládí a s ním spojený i mladiství styl oblékání. Dnes již na ulici jen stěží potkáte mladého muže v klasickém obleku a klobouku, přesto to neznamená, že by pánské módní doplňky přestaly existovat. Jen jim módní návrháři daly novou tvář, aby uspokojovaly požadavky současné pánské generace.
pánské klobouky
Klobouky
Do šedesátých let byly klobouky běžnou součástí tradičního pánského oblékání. Stále se ještě objevovaly klobouky pocházející z dřívějších dob, jako například cylindr nebo buřinka. Dále se nosily placaté čepice s kšiltem, které byly typické pro dělnickou třídu. Od padesátých let má na velký vliv na podobu pokrývek hlavy sport, hudba i stále se vracející tradiční styly. Například plochá čepice neboli bekovka má svůj původ již ve středověku, přesto se stále objevuje v nových podobách na módních prknech a hlavách mužů dodnes.
společenský oblek
Kravaty, šátky a šály
Změny, které se týkaly těchto doplňků, se odehrávaly vždy v závislosti na tom, jaké se zrovna nosily košile, vesty či kabáty. Na počátku devatenáctého století se nosily čistě bílé a naškrobené vázanky upravené na nejrůznější způsoby. Nebyly však příliš pohodlné, a tak muži uvítali, když je mohli vyměnit za volnější úzké kravaty, šátky a šály. Šály byly nezbytnou součástí pánského šatního na začátku 20. století. Dodnes může dobře zvolená kvalitní šála ukázat osobitost a styl svého nositele.
police na boty
Boty
Až do začátku devatenáctého století se běžně nosily vysoké boty, pouze k večernímu oblečení se nosily klasické nízké kožené pánské společenské boty. S tím jak, začaly být vytlačovány krátké pánské kalhoty těmi dlouhými, začala nízká obuv nahrazovat tu vysokou. Nejprve to byly všechny možné typy šněrovacích bot, které pak byly vytlačeny alespoň pro nějaký čas nazouvacími botami, které byly pro svého majitele pohodlnější, aspoň pokud jde o obouvání. Dodnes patří mokasíny do botníku mužů, jen dostaly módnější podobu.