Pokud se začnete trpělivě a poctivě připravovat s dostatečným předstihem, budete mnohem klidnější než lidé, kteří všechno učení a zpracovávání otázek nechají na poslední chvíli. Pokud jste v nižším ročníku, rozhodně se podívejte, jak taková maturitní otázka musí být zpracována, jaké knihy má Vaše škola mezi povinnou četbou k maturitě a z předmětů, ze kterých budete maturovat, si rozhodně veďte pečlivé zápisky. Co si v prvním ročníku hezky napíšete, ve čtvrtém ročníku jako když najdete!
absolvent školy

Najděte si učící skupinku kamarádů!

Postup, který buď někomu naprosto vyhovuje, nebo ho nesnáší. Učit se s ostatními a rozebírat s nimi daná témata může být velice přínosné. Avšak pokud máte rádi svůj vlastní klid a nejraději se učíte v naprostém tichu, navštěvujte raději knihovnu. Knihovna je také skvělým místem pro učení z toho důvodu, že Vás určitým způsobem nutí do učící nálady a jste tak více produktivní. Motivuje vás klid a dokonalé ticho, spousta knih okolo Vás a zároveň jste se do knihovny vypravili za účelem učení se sami od sebe.

Týden před maturitou…

Nezmatkujte. Mějte na paměti, že Vaši profesoři chtějí, abyste odmaturovali, a rozhodně Vás nechtějí trápit. Zvláště pokud vědí, že jste se po celé čtyři roky učivu věnovali pozornost, poctivě chodili na testy a a škola byla jednou z Vašich priorit. Proto se nestresujte a myslete na to, že i se známkou čtyři odmaturujete a dostanete maturitní vysvědčení.
žena s laptopem

Také doporučujeme častější procházky do přírody, běh a různé formy odreagování, při které přijdete na jiné myšlenky. Ale pozor! Nemyslíme tím chození na party nebo do hospody. Alkohol během maturity by měl být pro každého strašákem číslo jedna! Oslav si můžete užít po úspěšném složení maturity! Přejeme tedy hodně sil a zanechte chladnou hlavu, protože maturita je zkouška jen zdánlivě těžká.