Chcete či potřebujete zhubnout a přitom máte rádi pohyb? Pak pro vás je dobrá zpráva ta, že při vystupňování správné tepové frekvence se dostáváte do procesu spalování tuků.

A jaká je právě vaše tepová frekvence, na to se vám pokusíme v dnešním článku odpovědět. Ale berte to s jakousi „rezervou“, jelikož každý človíček je jiný, každý z nás ovládá něco jiného, je nastavený na jiný program. Záleží také na našich indispozicích, genovém nastavení, v jaké se zrovna nacházíme kondičce, kolik je vám let, ale také záleží i na tom, zda jste mužského či ženského pohlaví. Na to nezapomínejte. Mnohdy ženy se chtějí vyrovnat mužům a zapomínají na to, že jsou od přírody jaksi jinak nastavené. Mají jinak postavené tělo, jinou sílu a jiné indispozice. Ženy, zůstávejte stále ženami!

zumba dívka

Orientační výpočet pro maximum tepové frekvence je proto u mužů přibližně hodnota dvě stě dvacet šest tepů ale minus jejich věk. U žen je tomu podobě, ale vycházíme z hodnoty dvě stě dvacet tepů, minus věk.

Abyste mohli ale tuto informaci vstřebat a pracovat s ní tak, aby vám byla ku prospěchu, je třeba tuto veličinu sledovat. Dnes je to velmi jednoduché. Obchody nabízejí velký výběr hodinek, které tuto funkci mají anebo si zakupte (anebo přejte k narozeninám …) fitness náramek, který si můžete dopřát i ve vaší oblíbené barvě!

A s chutí se vrhněte do cvičení, kdy při dosažení optimální tepové frekvence dochází k tolik žádoucí rychlosti spalování tuků! Ale nejen cvičením toho můžete dosáhnout. I jízda na kole vám může pomoci či svižnější chůze.

nordic walkin

Zde doporučujeme i hole Nordic Walking, ale vůbec nejlepší bude, když si objednáte i kurzík, jak vlastně s holemi chodit tak, abyste si naopak neuškodili a vaše tělo bylo v souladu a mohli jste od Nordic Walking vyzískat v největší míře to, co nabízí. Doporučujeme: Rovná záda a správné nastavení holí.