Také vás fascinují různé revolvery, brokovnice nebo například vojenské zbraně? Anebo jste spíše obdivovatelem dob minulých a dáváte přednost historickým kouskům?

§ Některé zbraně je možné mít bez nutnosti jakéhokoliv osvědčení, a tudíž není jejich držení nikterak omezeno.

§ K těm patří kupříkladu kuše, luky anebo kdysi tolik populární vzduchovky.
luk a šípy

Pokud zatoužíte vlastnit takovou, která podléhá registraci, pak to také není nic těžkého. Stačí si jen udělat zbrojní průkaz.

– Je možné se vše naučit vlastními silami, ale odborníci doporučují využít některého kurzu, na kterém vás připraví mnohem lépe.
odstřelovač s puškou

Naučíte se tu i rozpoznávat jednotlivé zbraně. Mnoho zájemců o zbrojní průkaz je překvapeno, že až tady se dozví například rozdíl mezi pistolí a revolverem. Lidová mluva totiž někdy hází věci „do jednoho pytle“.

a) Pistole je krátká zbraň s pevnou nebo pohyblivou hlavní s nábojovou komorou.

b) Revolver patří mezi krátké zbraně s pevnou hlavní a otáčivým válcem s nábojovými komorami. Ty se mezi jednotlivými výstřely natáčejí do osy vývrtu hlavně.

Po vykonání zkoušky není tedy problém si zbraň zakoupit.
nábojnice brokovnice

3D tiskárna na funkční revolver nestačí

Na internetu se dají i nalézt různé servery, které se obchodováním toho typu zabývají. Není ale možné si některé zbraně objednat a nechat poslat poštou. Bazar neslouží k přímému prodeji, ale je pouze informativního charakteru. Najdete tu tedy informace o zbraních, střelivu a dalšího příslušenství. Vybrané zboží je většinou nutné si osobně vyzvednout.

§ Zajímavá je také v souvislosti se zbraněmi otázka 3D tiskáren.

o Je možné si jednoduše vytisknout například funkční revolver?

o Naštěstí ne.

o A to ani v případě, že jste držitelem ZP.

Podle odborníků je to v podstatě nesmysl. Bylo by zapotřebí vlastnit průmyslovou tiskárnu a mít přesná data pro každou součástku žádaného modelu.