Je-li přeprava zboží vaší parketou, pak se s paletami setkáváte naprosto denně. Je to přepravní zásobník, který umožňuje jednoduchou a rychlou manipulaci se všemi možnými typy zboží. Když jde o klasické zboží v krabicích nebo po pytlích, pak je možné tohle zboží na palety naskládat do velmi kompaktních rozměrů. Z toho plyne velmi zajímavá efektivita při manipulaci a obecně přepravě. A tohle je přesně ten důvod, proč je tento přípravek rozšířený doslova po celém světě.

barevné palety

S kontejnery na jedné vlně

Určitě si vybavujete velké kontejnery, které plují po oceánech, kdy jsou naloženy na velkých zaoceánských lodích. Jiné to není ani v případě palet, které naopak najdete v kamionech nebo třeba vlacích. Jsou totiž velmi robustní, vydrží velmi dlouho a jejich koncepce je zřejmá, neboť plyne z norem. Proto je dobré orientovat se v samotném sortimentu, ve kterém tyto přípravky najdete. Sortiment se dá rozdělit hned na několik kategorií, z nichž klasické EURO palety tvoří jednou z nich:

Všechny tyto produkty je možné speciálně tepelně ošetřit, aby bylo zajištěno ještě delší životnosti. Právě proto se dají tyto zásobníky využívat tak intenzivně, a to i několik desítek let, kde je stačí správným způsobem zrenovovat a mohou být použité pro další přepravní cyklus.

palety dřevěné

Vybírejte dle svých požadavků

Každý způsob přepravy je něčím specifický a vyžaduje o něco jiný typ zásobníků. Mějte tedy povědomí o všech, a pokud byste potřebovalo zařídit něco speciálního, určitě kontaktujte výrobce, kteří vám mohou splnit přání a zařídit výrobu atypických nebo zakázkových rozměrů pro vaše potřeby.

26.11.2018