To, že pravidelný pohyb a cvičení jsou dobré pro naše zdraví, se ví již dlouhou dobu. Cvičení může být dokonce dobré na takové zdravotní problémy, u kterých by vás to ani nenapadlo. Jedním z nich je například erektilní dysfunkce. Pojmem erektilní dysfunkce označujeme stav, kdy má muž opakovaně problém dosáhnout erekce, nebo je jeho erekce natolik krátká či nekvalitní, že není schopen sexuálního styku. Na tyto problémy vám může lékař předepsat různé léky, jako například viagru, ale lze ji zmírnit nebo vyléčit i jinými metodami, které nezahrnují farmakologii.

paprika

Co vůbec erektilní dysfunkci způsobuje? Příčin může být hned několik. Mezi ty nejčastější řadíme obezitu, nadměrné užívání alkoholu, kouření, kardiovaskulární onemocnění, nádorové onemocnění prostaty, cévní mozkovou příhodu, nedostatek pohybové aktivity nebo poranění v oblasti pánve.

Začleněním pravidelného cvičení do vašeho života můžete zlepšit erekci. Které cvičení je pro takové problémy nejvhodnější?

Aerobní cvičení

Aerobní cvičení úspěšně bojuje proti stavům erektilní dysfunkce, jak prokázali studie. Cvičení provádějte alespoň 40 minut v kuse, a to třikrát až čtyřikrát týdně. Po zhruba šesti měsících od začátku cvičení můžete pozorovat zlepšení. Jaké cvičení řadíme mezi aerobní? Aerobních cvičení jsou desítky a desítky, takže si každý může vybrat to, co mu vyhovuje. Může to být například běh, box, cyklistika, rychlá chůze a spousta dalších.

běh

Jóga

Jóga je jedním z nejúčinnějších cvičení na boj s erektilní dysfunkcí. Některé jógové techniky se zaměřují na posilování pánevního dna, což má právě největší pozitivní účinky na erektilní dysfunkci. Jóga ale má spoustu dalších výhod, jako je snížení hladiny stresu, zlepšení vaší flexibility nebo úlevu od bolesti svalů.

Pilates

Pilates klade důraz především na flexibilitu a posílení svalů. Jde o cvičení v pomalém tempu, které je ale náročnější, než se na první pohled zdá. Na internetu najdete dokonce přímo pilates, které je zaměřené na léčbu erektilní dysfunkce, nebo můžete navštěvovat skupinové cvičení v místě vašeho bydliště.