Letiště v Praze-Ruzyni se nachází na velmi zajímavém místě. Kdo to tu poměrně dobře zná, dokázal by vám vysvětlit strategické výhody této polohy. V první řadě jde o náhorní plošinu nad Pražskou kotlinou a nedaleko odtud je velmi dobrý výhled na České středohoří a horu Říp. Dobře tu proudí energie, mnohem lépe, než v centru města, a tak tu také bude příjemnější proces pronajímání vozidel z autopůjčovny letiště Praha.

hrad Karlštejn

Dalším významným plus je snadné dopravní spojení prakticky všemi směry do Středočeského kraje, tím pádem se vám budou lépe organizovat výlety po okolí. A pokud za vámi přiletí návštěva ze zahraničí, a bude očekávat, že jí provedete Prahou, rozmluvte jí pražské centrum s tím, že nejprve navštívíte památky mimopražské.

Hrad Kokořín – pohádkový hrad s velmi zajímavým půdorysem a vysokou válcovou věží si rozhodně nenechte ujít. Je obklopen chráněným krajinným územím a nedaleko odtud lze využít za příhodného počasí možnost koupání u Máchova jezera.

hrad Kokořín

Hrad Křivoklát – z pražského letiště byste mohli směřovat k obci Sýkořice a Zbečno, odtud pak k přehradě Klíčava a dále k hradu Křivoklát. Je to velmi významná historická památka a vaši přátelé ze zahraničí by mohli ocenit její podmanivou krásu.

Hrad Karlštejn navštěvují tisíce turistů každý rok, aby se nadchli stavebním umem středověkých stavitelů a mistrů svého řemesla. Oba hrady spolu s Křivoklátem spojuje řeka Berounka a po té byste se mohli vydat (proti proudu) k nalezišti pravěkých trilobitů ve Skryjích, a ke Skryjským jezírkům.

Hrad Český Šternberk – tento klenot středního Posázaví je sice zahraničním návštěvníkům méně známý, ale to neznamená, že se tu budete nudit. V případě zájmu si tu lze pronajmout kánoe a splout část sázavského koryta za příhodného počasí a stavu vody třeba až k soutoku s Vltavou, anebo využít vlakové trati k projížďce Posázavským pacifikem.