Bio sklizeň

Na každé správné zahrádce by nemělo chybět něco k snědku. Nemusíte se hned chytat za hlavu, že nemáte „zelené ruce“ a nikdy vám nic nevyrostlo. Věřte, že existuje zelenina i ovoce, která nepotřebuje téměř žádnou péči. Nevěříte? Tak například hokaido či cuketa patří k tykvím, které jsou nenáročné. Ostružiny či maliny potřebují jen občas trochu zalít vodou. Rybízu a angreštu si také nemusíte všimnout a pak z nich můžete vyrobit domácí marmeládu nebo pečený čaj. A ředkvičky či hrášek zalijte pouze, když nebude dlouho pršet.

Pohodlí nade vše

Na správné zahradě by měl člověk odpočívat. A kde jinde než v pohodlném křesle či houpačce. Jednoduše mít svou oázu klidu je k nezaplacení. Po celém dni v práci jste úplně vyřízení a potřebujete si chvíli srovnat záda, popovídat si s partnerem nebo poslouchat zpěv ptáků.

oáza_klidu

Zahradní nábytek můžete sehnat na internetu, ale není nad to si ho předem vyzkoušet. Možná zjistíte, že vám nevyhovuje materiál či sklon lehátka. Ani houpačka není zcela k zahození. Houpání milují děti odmala, protože je samo o sobě uklidňující a děti rozvíjí. A kdo by se rád na chvíli nevrátil do bezstarostného dětství, že ano? Alternativou může být i houpací síť.

Pro kutily

A kdo má zahradu, určitě rád vytváří nové „zlepšováky“. Postavit si pergolu dle vlastních představ, zahradní domek na nářadí, pařeniště na sadbu nebo třeba bylinkovou zahrádku ve tvaru spirály. Ke všemu budete potřebovat chuť k práci.

ráj_květin

Na bylinkovou zahrádku si můžete sehnat buď kameny, nebo staré cihly či jiný materiál a především ty správné bylinky jako je máta, meduňka, mateřídouška, tymián, bazalka a podobně. Na ostatní výše zmíněné věci určitě využijete materiál zvaný makrolon. Je skvělý jako krytina a dostatečně pevný. Na pařeniště se hodí perfektně, protože udrží teplo a saláty či kedlubny mohou díky němu skvěle růst. Podívejte se na makrolon cena.