Sušení prádla by mohli někteří považovat za něco, nad čím by nikdo z nás nechtěl trávit více času, než je třeba. Nikdo z nás navíc nemůže chodit neupravený, takže je třeba prádlo pravidelně nejen prát ale také sušit či žehlit. V dnešní době má už snad každý z nás automatickou pračku, která praní obstarává za nás. Je ale třeba do ní prádlovhodně naskládat a to nejlépe tak, aby se barvy nezapraly. Nikdy nesmíme zapomenout ani na prací prostředek, zapnout a po určité době vše vytáhnou. Ale co dále?
Jestliže bydlíte v rodinném domě, pak máte jistě k dispozici zahradu, kam prádlo můžete pověsit, pokud bude počasí zrovna příznivé. Za určitou dobu jej poté můžete s klidem posbírat. V případě, že počasí není tak úplně příznivé, je možné využít nějakou tu technickou místnost, kde je možné prádlo rozvěsit.
pověšené prádlo
Pokud bydlíte v bytě, je možné, že máte k dispozici balkón, kde prádlo rozvěsíte na vzduch. Nejideálnější je, pokud je balkón krytý. V případě deště je totiž alespoň trochu chráněno.
Spousta bytů ale bohužel balkón nemá, nebo má takový, který je otevřený a bylo by zapotřebí hlídat počasí, pokud nechcete, aby vám zmoklo. Jediným řešením je rozložit si sušák v bytě. Tady ale může nastat velký problém. V dnešní době mají byty často problém s vlhkostí a následnou plísní. Tímto způsobem se do prostoru dostává akorát více vlhkosti, které je třeba se zbavit. Pokud se vám to nepodaří, mohou se začít objevovat plísně, které budete velmi těžce odstraňovat.
V dnešní době ale existuje i jiná možnost, která je moderní a mnohem vhodnější. Ano, máme na mysli sušičku. Většina žen si ji velmi chválí, protože většinu prádla poté už ani není potřeba žehlit. Rozhodně se tím šetří velké množství energie a také úsilí.
košile s proužky
Nevýhodu zde ale najdeme také. Sušička totiž může některé oděvy znehodnotit. Existují modely, které prádlo ničí méně a i ty, které naopak více. Vše záleží hlavně na ceně.
Když se nad tím člověk zamyslí, ideální řešení bohužel neexistuje. Záleží na možnostech každého z nás a také na našich prioritách, pro kterou cestu se rozhodneme.