Pohyb nám byli přirozeností již od pradávna. Dříve byl však než jako zábava využíván pro naši obživu. Hlad a naše tužby nás tedy nutily vykonávat neustále nějakou aktivitu, která nám dodávala zdravý vzhled, kondici, sílu a odolnost vůči nejrůznějším nemocem. Lidstvo se však vyvíjelo a věci, které byly kdysi nezbytností jsou dnes již pouhou minulostí.
Pro zajištění obživy dnes již nemusíme dělat tolik. Pokrok byl mnohém výhodný, ale v jiných ohledech lidem zase ublížil. Žijeme ve světě služeb a směnného obchodu, kde hlavní roli hrají peníze. Všichni se za nimi honíme a doufáme, že jich jednou budeme mít dostatek. Už dávno není pravidelný pohyb nutností a spíše než za jídlem se honíme za dostatkem financí. Hektický a zrychlený život nám tak ukrádá čas, který bychom jinak mohli věnovat sobě.
boty a čínky
Často tak musíme věnovat čas spíše práci než pohybu, který má tak blahodárné účinky. Ti lidé, kteří se však věnují sportu můžou balancovat na značné hraně. Je otázkou, kdy jde ještě o prospěšnou činnost a kdy už o nezdravou závislost. Dostupnost sportů má jednu velkou nevýhodu a tím je její profesionalita.
jízda ženy na kole
Dříve bylo vybavení a know-how výhodou spíše elity, která sportu věnovala čas a peníze, dnes také díky internetu se profesionálem může stát opravdu každý. Profesionalita má také svou negativní stránku a tou je poškození lidského zdraví. I když sport neděláme profesionálně můžeme trénovat několikrát týdně a navštěvovat nejrůznější závody. To nám může značně uškodit, i když nezískáme slávu ani úspěchy.
pot muže
Proto je také třeba se zamyslet nad tím, jak a kdy který sport děláme. Přeci jen jde o aktivity, které by nám měly spíše pomáhat uvolnit se od běžné rutiny a utéct od krutosti a náročnosti reality. Vždy bychom tedy vše měli dělat s mírou a uvědomit si co děláme pro naši vlastní potřebu a co už z důvodu závislosti nebo soutěživosti.