Každý z lidí má možnost zbohatnutí, ale každý může být zrovna tak i chudý. A to jak vlastním přičiněním, tak třeba i jenom neblahým řízením osudu, pokud tento není dotyčnému člověku právě příznivě nakloněn. A jen málo lidí je závislých i na své dobře odváděné práci, i na přízni osudu, více, než je tomu u soukromých podnikatelů. Ti jsou výhradně sami svého štěstí strůjci, a když se jim z nějakého důvodu přestane dařit, mají zkrátka smůlu.

malajské mince

Jenže i takoví podnikatelé peníze potřebují, ani ti se bez nich neobejdou. Musí je mít, aby bylo za co žít, musí je mít, aby financovali chod svých podniků, a kdo ví, na co všechno jsou ještě podnikatelům peníze potřeba. A když je zkrátka nemají, protože se jim je zrovna nepodařilo vydělat, je to dost špatné. Nikdo jim totiž při nějakých těch ekonomických komplikacích nepřispěchá na pomoc, nikdo jim peníze jenom tak nedaruje. A často ani nepůjčí.

Ano, je skutečností, že když se soukromým podnikatelům zrovna nedaří a jsou na tom špatně, mnozí z možných poskytovatelů půjček od nich dají raději ruce pryč, neznají se k nim a po požádání o půjčku jim odmítnou vyhovět. Je to běžná praxe, a to především v bankách, které nechtějí vkládat své peníze do něčeho, u čeho není návratnost půjčky dostatečně zaručená.

mongolské peníze

A když si tedy podnikatelé potřebují půjčit, jenže v bance je odmítnou? Pak se nabízí jako náhradní řešení daleko dostupnější hypotéka bez registru, poskytovaná nebankovní společností, u které se daleko snáze prokazuje bonita žadatele. Tady stačí zaručit se za splácení zástavou nemovitosti a podnikatel může mít skoro hned peněz dostatek. Sice jenom půjčených, ale i ty sehrávají při dočasném nedostatku finančních prostředků svou roli. A mohou kdejakou firmu a kdejakého podnikatele zachránit. Dost možná i před bankrotem, který by následoval, kdyby podnikatel neměl v tísni ani na financování toho naprosto zásadního.