Přemýšlíte o sjednání hypotečního úvěru, ale nevíte, na co je potřeba se připravit a zda zvládnete takový závazek splácet po dobu několika let? Pojďte se podívat na to nejdůležitější, co je potřeba o tomto druhu úvěru vědět.

Existuje hned několik druhů hypoték, vyberte si tu správnou!

Pokud půjdete do banky, s největší pravděpodobností dostanete na výběr hned z několika úvěrových produktů. Ty se od sebe do velké míry liší, odlišuje je míra čerpání či způsob využití. Jednou z nich je hypoteční úvěr na bydlení, kdy peníze z něho můžete čerpat jen na konkrétní účel, tak jak podmínky smlouvy dovolí. Ve většině případů se jedná právě o koupi nemovitosti či stavbu a rekonstrukci. U tohoto druhu úvěrů vás jistě mile překvapí úroková sazba, která je jednou z nejvýhodnějších na poli úvěrů.

klíče v zámku

Další možností je pak americká hypotéka, kde bance není potřeba dokládat, na co byly peníze z úvěru použity. Peníze tak můžete využít na cokoliv – cestování, studium nebo již zmíněnou investici do nemovitosti. V tomto případě pak musíte počítat s méně výhodnou úrokovou sazbou.

investice do bydlení

Pokud si z jakéhokoliv důvodu nechcete půjčit přímo v bance, existuje i další možnost v podobě nebankovních společností. Ty nabízejí podobné produkty jako většina bank, ke svým potencionálním klientům jsou však o poznání přívětivější. Hypotéka bez registru Fahd.cz nebo doložení příjmů tak hraje do karet i takovým žadatelům, kteří v běžné bance neuspějí.

Rodinný rozpočet, který neohrozí hypotéka

Ať se vám to líbí nebo ne, hypotéka do jisté míry zamává vaším rodinným rozpočtem, je ovšem jen na vás, do jaké míry jí to dovolíte. Předem si proto promyslete svojí bilanci, kolik jste vlastně schopni měsíčně splácet a zda jste schopni vytvářet finanční rezervu, která pokryje případný výpadek financí. Pevná úroková sazba zase zajistí stálou měsíční splátku, jejíž případné navyšování není možné i po několik let.