Kapesné pro děti je velké téma. Někteří rodiče si myslí, že děti by měli dostávat velké kapesné, další rodiče si myslí, že jen pár korun a poslední si myslí, že by neměli děti dostávat žádné kapesné. Ke komu se přikloníte vy? Je to složitější věc. Dítě by mělo mít možnost si něco koupit, například ve škole, kde jsou kantýny a děti si tam mohou koupit nějakou přesnídávku nebo sladkost. Sám vím ze své zkušenosti, že když jsem chodil na základní školu, měli jsme tam výbornou kantýnu, kde měli skvělé bagety a další věci. Když jsem dostal kapesné, tak jsem si vždy něco kupoval. Dle mého názoru je dobré, pokud dítě nějaké kapesné dostane. Ovšem je otázka, jaká částka je vhodná. Já měl třeba do 30 korun, protože na tu bagetu nebo nějakou sladkost to stačilo. Dítě si musí vážit peněz, protože není jednoduché peníze vydělat, ale jednoduché je utratit je a zadlužit se.
šetřící prasátko 
Jsou rodiče, kteří svým dětem dávají velké kapesné, třeba i 1500 Kč týdně. Co si myslíte o tomto? Většinou to dělají rodiče, kteří mají samozřejmě velký plat a chtějí svým dětem dopřát vše, co chtějí. Nicméně nevím, jestli je zrovna dobré děti od mala učit takovému “luxusu”. 1 500 Kč týdně je opravdu velká částka a dítě si potom peněz nebude vážit. Rozmazlovat v tomto případě není až tak dobré, na to si dávejte opravdu pozor. Pak se jednoduše stane, že dítě si nebude vážit peněz a v dospělosti bude mít velký problém.
poukázky a bankovky 
Rodiče, kteří dětem nic nedávají mají taky v něčem pravdu. Dětem vše nachystají a co je potřeba, tak koupí. Jen si zde dávejte pozor na to, aby se vaše dítě nestalo obětí šikany ve škole. Právě díky tomu, že nedostane žádné peníze a nemůže si nikdy nic koupit. Děti jsou v dnešní době bohužel hodně odlišní oproti minulosti.
platba v hotovosti
Ideální kapesné je kolem 100 Kč týdně, to bohatě stačí na nějakou drobnost, kterou si dítě chce koupit a osladit si třeba život. Není potřeba dítě rozmazlovat. A je pravda, že pokud zkrátka nemáte peníze, tak prostě dětem kapesné nedáte.  Zde se bavíme o dětech na základních školách. Puberťák už je na tom jinak, zde je uvážení opravdu pouze na rodičích. Puberťák si může přivydělat na brigádách a tam bych ho také směřoval. Začne si vážit peněz a zjistí, že vydělat si peníze není jednoduché.