Bydlet ve vlastním domě na venkově znamená uniknout od civilizačních vlivů.

Zbavte se civilizačních vlivů

Znáte televizní seriál „Arabela“. V té první sérii z roku 1980 se objevil jeden díl s názvem „Civilizace si žádá své“. S jistou ironií tu režisér a scénárista naznačili, jak se na životě lidí podepisují neblahé vlivy městského života, jakožto jistá daň za městský komfort. Od té doby uplynulo již více, než čtyřicet let a vývoj se v tomto směru příliš k lepšímu neposunul, ve městech přibylo automobilů a betonových ploch, garáží, parkovišť a obytných domů, a naopak ubylo zeleně.

palivové dřevo

V seriálu „Arabela“ je také naznačeno, jak významně se podílíme na znečištění ovzduší, na vzniku smogového mraku, a na znečišťování vodních ploch. Markantní je to právě hlavně ve městě.

Města také neposkytují potřebný komfort ohledně soukromí a lidé jsou tu ohrožováni extrémním hlukem a chaosem. To vše se podepisuje na lidském zdraví, a to je příliš vysoká cena za bližší vzdálenost do zaměstnání nebo do nákupních center. Kdo má tedy možnost pracovat z domova, anebo dojíždět do zaměstnání v blízkém městě, může využít bydlení ve vlastním mobilním domě, nezávisle na městském sídlišti.

bydlení u lesa v mobilní dřevostavbě

Vytápění je tu sice pracnější, ale levnější a zdravější – lidé, kteří žijí ve vlastní mobilní dřevostavbě díky prodeji mobilních domů Lavarohouse.cz, a mají možnost vytápět jej dřevem, mohou ušetřit poměrně velké peníze díky koncepci topení v krbových kamnech nebo v krbu. Dnes není takový problém opatřit palivové dřevo již nařezané a naštípané, a pokud chcete ještě více ušetřit, můžete si materiál upravit sami i s využitím potřebné techniky motorových řetězových pil a štípačů. Topit dřevem je také zdravější, teplo z krbu je úplně jiné, než z elektrokotle či přímotopů, odkud se navíc šíří do prostoru elektrosmog, a ani topení zemním plynem neposkytuje onu typickou „vůni“ dřevěných polen, která jedno po druhém přikládáte do krbu.