STANLEY MATTHEWS
Stanley Matthews byl legendárním anglickým křídelníkem, který během své dlouhé kariéry vystřídal pouze dva kluby – Stoke a Blackpool. Matthews do dospělého fotbalu nakouknul již jako sedmnáctiletý. Byl nesmírně talentovaný hráč, a tak o dva roky později již patřil do reprezentačního týmu. Ačkoliv s reprezentací nic významného nevyhrál, patřil mezi přední světové fotbalisty. I proto v roce 1956, jako první hráč v historii, získal Zlatý míč. Nutno podotknout, že Matthewsovi bylo 41 let.
fotbalista kopání
RAYMOND KOPA
Raymond Kopa byl francouzský záložník. Byl rychlý, měl skvělou kopací techniku a byl poměrně gólovým záložníkem. Kopa sice nejdelší část své kariéry strávil ve francouzském Reims, ale vešel do dějin jako člen Realu Madrid, který v 50. letech drtil jednoho soka za druhým. Za tři roky v dresu Bílého baletu získal Kopa dva španělské tituly a tři trofeje pro evropské šampiony. Dalších 6 trofejí získal v dresu Reims a na MS v roce 1958 přidal bronzové medaile. V roce 1958 se stal vítězem v anketě Zlatý míč.
GEORGE BEST
O Bestovi lze říct v podstatě to samé jako o Garrinchovi. Pravé křídlo s neuvěřitelnou technikou, jeden z nejlepších hráčů všech dob, ale přesto nepoučitelný sukničkář se sklony k alkoholismu. S velkým fotbalem George Best začínal v Manchestru United. Angažmá to bylo velice úspěšné a kromě dvou titulů, vyhrál Best i Ligu mistrů.
fotbalista s míčem
LUIS FIGO
Na přelomu tisíciletí na světových trávnících neběhalo moc lepších fotbalistů, než byl právě Portugalec Figo. Tento odchovanec Sportingu začal svou zahraniční anabázi v katalánské Barceloně. Během pěti let s ní vyhrál 7 trofejí a rozhodl se jít o dům dál. To by nebylo až tak divné, kdyby se nerozhodl pro konkurenční Real Madrid. Ten z Figa udělal nejdražšího hráče všech dob a byl jedním z prvních dílků skládačky, které se poté říkalo Galacticos. V dresu Bílého baletu Figo přidal dalších 7 trofejí, včetně té pro vítěze Ligy mistrů a jeho čas v Madridu se nachýlil ke svému konci. Poslední 4 roky kariéry strávil v Interu Milán, se kterým získal 4 Scudetta. V roce 2000 získal Zlatý míč.
LIONEL MESSI
Kam zařadit Messiho? Je to křídlo, útočník, podhrot? Ono je to vlastně jedno, protože tento fenomenální hráč je skvělý na každém postu. Je potřeba o Messim něco psát? Platí pro něj v podstatě něco podobného jako pro Ronalda. Jestli se někdy přehodnotí názor, že Maradona s Pelém jsou nejlepšími hráči historie, Messi bude jeden z kandidátů na jejich místo. Messi celou kariéru působí v Barceloně. S tou získal již 32 trofejí, včetně 4 pro vítěze Ligy mistrů. Získal 5 Zlatých míčů, 5 Zlatých kopaček pro nejlepšího střelce v Evropě.