Vášeň žen pro nákupy, a nákupy oblečení zvlášť, je takřka příslovečná. A zvláště to platí o tom, které je zrovna ve slevě.

Je celkem běžným zvykem, že se po sezóně obchody s oblečením zbavují zbylých kousků tím, že na ně dají leckdy i velkou slevu. To všichni chápeme, a máme to spojeno především se zimními bundami, svetry, či naopak v létě plavkami. Ovšem je i jiný typ oblečení, který tomuto trendu podléhá.

plesové šaty různých barev

Každé jaro můžeme narazit na výprodej společenských šatů. Je to jen pochopitelné, koneckonců plesová sezóna končí spolu se zimou, a obchodníci dobře vědí, že až sezóna nastane znovu, bude v módě úplně jiný střih i barvy. Proto se snaží prodat to, co ještě mají na skladě.

Samozřejmě na první pohled se to zdá výhodné – koupíme je teď na jaře se slevou, a na konci roku si je budu moci obléknout. Tak jednoduché to ovšem není. Je zde hned několik důvodů, proč se tomu vyhnout.

V první řadě jsou to již zmíněné měnící se módní trendy, i když je třeba přiznat, že některé typy šatů lze nosit i několik sezón po sobě. Příkladem mohou být nestárnoucí „malé černé“. Je proto třeba dobře vybírat takové, které jsou skutečně nestárnoucí. Ty však ve výprodeji právě z tohoto důvodu tak často nebývají.

ples v plném proudu

Pak je zde otázka naší postavy. Ta se mění, a u přiléhavých šatů je to znát více než kde jinde. Je nutné počítat s tím, že na počátku zimy budete mít trochu jinou váhu než na jaře, takže ty šaty, které vám padnou nyní, vám již nemusí být. Mohou být buď příliš malé nebo příliš velké. S věkem se také mění sklon zad i držení těla, a to vše má vliv na to, jak v oněch šatech budeme vypadat.

Nakonec to tedy může skončit tak, že si stejně na začátku sezóny budete muset koupit či půjčit jiné. Je tedy vidět, že tyto výprodeje nejsou obvykle tak výhodné, jak se zdá. A jako k takovým je vhodné k nim přistupovat. Koneckonců, každá z nás chce na plese vypadat co nejlépe, ne?