Asi jen málokdo bydlí v bytě, který postrádá jakékoliv dekorační doplňky. Ty jsou obvykle tvořeny různými soškami, obrazy nebo drobnostmi dovezenými z dovolené u moře jakými jsou kupříkladu mušle. Větší stylovost však může vašemu obydlí dodat i některé elektroinstalační prvky v podobě zásuvek, respektive vypínačů. Dnes se již neprodávají pouze nevzhledné a po stránce designu nezajímavé elektroinstalace, ale často velice podařené kousky, které mohou fungovat jako ozdoba v každé místnosti bytu. Stačí si jen dobře zvolit. Výběr je velice bohatý.
pákový vypínač

Samozřejmě, že pro vypínače i zásuvky je nejdůležitější, aby dobře fungovaly. Jejich vzhled je přeci jen vedlejší. V tomto nemusíte mít strach. Zdobné modely jsou stejně tak kvalitní, ne-li ještě kvalitnější než klasické typy. Instalují se prakticky stejným způsobem. Stačí vám k tomu pouze křížový šroubovák. Samozřejmostí je také vypnutí elektřiny předem, jinak se můžete dočkat několika kopanců od elektrického proudu.

Moderní zásuvky a vypínače je možné si pořídit v mnoha barvách a motivech. Velice oblíbené jsou pohádkové verze, které jsou většinou opatřeny různými výjevy z oblíbených filmů pro nejmenší. Ty se hodí jako skvělý doplněk do dětských pokojů. Pokud se vám nebude chtít vypínač nebo zásuvku měnit, můžete si případně pořídit speciální nálepky, kterými pak elektroinstalační prvky a jejich okolí olepíte. Je to snadné, levné a přitom efektivní.
žárovka s kabelem

Speciality

Možná vás to překvapí, ale existují i vypínače, jejichž vizuální stránka je silně spjata například Vánocemi nebo u nás stále oblíbenějším Halloweenem. Ty se obvykle nepoužívají celoročně, ale instalují se pouze na několik málo dní v roce. Hodí se to například ku příležitostí strašidelné párty. Elektroinstalační prvky tohoto typu jsou cenově dostupné, a i kdybyste chtěli za každou cenu šetřit, můžete opět použít stylové nálepky.