V období menstruace žena musí přemýšlet nad mnohými aktivitami jinak než během dalších částí měsíce. Například oblečení, které si žena vezme na sebe v tomto období je jiné. Ať už se jedná o kalhotky, které snad každá žena má rozdělné na velmi pěkné kousky, běžné a na období menstruace. Asi ani bílé kalhoty a sukně nebudou v tomto období součástí šatníku. Své místo naopak nalézají kousky tmavých barev. Problematický je také koupání a celkově pobyt u vody. Některé ženy dávají přednost úplnému odstupu, některé se odhodlají jít do vody. Jisté je, že v této době se ale zvyšuje riziko získání z vody určitých infekcí, které lépe procházejí přes porušenou sliznici dělohy.

menstruační potřeby

Proto také je lepší se v této části měsíce vodě vyvarovat. Jenže v letních měsících či v případech, kdy je žena nebo dívka s vodou určitým způsobem spojená, je kontakt s vodou nevyhnutelný. Tampon je dobrou volbou pro překlenutí období pobytu ve vodě, ale právě díky tomu, že i on může do sebe nasáknout menší množství vody z bazénu a zajistit tak ještě lepší podmínky pro šíření bakterií, není vehementně odbornou společností doporučován dlouhodobě. Zajímavou možností jsou menstruační kalhotky do vody. Pro mnohé ženy se stále jedná o něco naprosto cizího, co ani nemají touhu vyzkoušet.

moře a pláž

Pokud se ale nad těmito kalhotkami zamyslíte do hloubky, zjistíte, že s sebou nesou jen samá pozitiva. Základem je to, že je můžete používat několik let neustále dokola a redukujete tak množství odpadu, který produkujete. Jsou tím pádem také úlevou pro Vaši peněženku, která každý měsíc jistě trpí. Omezíte tak také množství chemikálií, které přichází do kontaktu s Vaším tělem při každém použití nové menstruační potřeby. Téměř pro každou ženu se ale jedná o novou zkušenost, takže i na tento produkt je potřeba si zvyknout a dát mu šanci i vícekrát.