Určitě i vy často vzpomínáte na své oblíbené hrdiny z dětství. I vaše děti jednou budou vzpomínat na své oblíbené postavičky, třeba na lokomotivu Tomáše.

Dětský hrdina ze železnice – mašinku Tomáše si oblíbily děti z celého světa

Každý z nás měl v dětství svého oblíbeného hrdinu nebo hrdinku z pohádky. Určitě si to pamatujete dodnes a stejně tak to mají i naše děti. Dnes je výběr jistě větší a děti si obvykle své hrdiny vybírají podle nejoblíbenějších seriálů a animovaných filmů. Mašinka Tomáš k nim bezpochyby patří. Tento britský animovaný televizní seriál spatřil světlo světa již v roce 1984. Přitom jde o pohádkový seriál, který vzniknul na motivy dětských knížek, které spisovatel začal psát pro svého synka ji v roce 1943, a vůbec první kniha oficiálně vyšla o tři roky později. Dodnes ale příběhy lokomotivy Tomáše a jeho přátel z ostrova Sodor děti milují.

pexels-photo-1257105

Děti mají mít svůj svět

U dětí je důležité podporovat jejich fantazii a dětskou představivost. Pohádky prostě k dětství patří a hračky stejně tak. Dřevěná mašinka Tomáš masinka-tomas.cz se může stát další oblíbenou hračkou ve sbírce vašeho dítka. Díky věrohodným dřevěným kopiím si děti mohou doma poskládat svou vlastní železnici a postupně mohou posbírat všechny mašinky z oblíbeného seriálu. Na ostrově Sodor se totiž neprohání pouze mašinka Tomáš ale má tu i své věrné kamarády, kteří mu se vším pomáhají.

Na Sodoru je totiž hodně práce a ještě více zábavy. Mašinky tu v čele s číslem jedna tedy lokomotivou Tomášem, mají za úkol ohlídat chod celé železnice na ostrově. Občas se to kamarádům ale vymkne kontrole a dochází ke značným zmatkům a zpožděním. Každý problém je ale záhy odstraněn a mašinky si vždy dokáží s každou situací hravě poradit. Děti jejich příběhy milují a obdivují.

kids-girl-pencil-drawing-159823

Hračky, které mají smysl

Děti si samozřejmě potřebují hrát se svými oblíbenými hrdiny. Lokomotiva Tomáš je vzorem mnoha z nich a právě proto existuje i řada hraček, oblečení nebo knížek s jeho motivem a motivem jeho přátel z ostrova. Dřevěné hračky patří ke klasice a děti si je okamžitě oblíbí stejně tak, jako i další podobné hračky s jejich oblíbeným hrdinou. Až budete letos přemýšlet, co svému dítku nadělíte pod stromeček, určitě na Tomáše a jeho partu nezapomeňte.

Dětský svět je krásný a utváří ho z velké části právě oblíbené postavičky z pohádek.

5/5 - (1 vote)