Kombinace nizozemských, španělských, anglických a amerických vlivů zajišťuje jedinečnou a bohatou gastronomii. Místní obchody jsou místem střetu kultur. Nabídka je plná hamburgerů, křídel a hranolků, ale zároveň je zde i velký výběr místních piv.
Milovníci adrenalinu všech úrovní si mohou pronajmout řidiče a vydat se řádit do písečných dun nebo si půjčit kolo a projet se kolem ostrova, kde můžete navštívit některá z nejznámějších míst.
vrak lodi
Aruba je převážně plochý ostrov, ale pro ty, kteří milují pěší turistiku a hledají trochu vertikálního vzrušení, je tu hora Hooiberg. Sopečná formace se nachází 165 metrů nad mořem. V polovině cesty je malý altán. Nejlepší je jít ráno, když je ještě chladno.
Zapomeňte na klasická muzea, ulice San Nicolas, "Sunrise City", je umělecká galerie sama o sobě. Vstupy knihoven, bočních budov, dokonce i parkové lavičky, jsou pokryty barevnými nástěnnými malbami nebo uměleckými instalacemi. Pokud vám nevadí zašpinit si ruce, Cosecha Creative Center v San Nicolas nabízí výtvarné kurzy pro návštěvníky. Můžete se zapsat do rozvržených workshopů nebo, pokud máte velkou skupinu, zaplaťte si soukromou třídu vyučovanou místním umělcem. K dispozici je také prodejna uměleckých předmětů, šperků nebo oděvů, vytvořených místními řemeslníky.
pláž aruba
Pokud prahnete po odpočinku, Aruba je plná krásných pláží, jedna z těch nejoblíbenějších je Eagle Beach. Písek je bílý, voda je křišťálově čistá a surfování je hezké a klidné. Chcete-li se vyhnout davu, přejděte na pláž Arashi na severozápadním pobřeží, která je skvělá pro šnorchlování . Pro unikátní výlet na pláž zkuste Black Stone Beach v Národním parku Arikok. Drsné vlny nejsou vhodné pro koupání, ale můžete si tam v klidu odpočinout a užít si den. Pro odpočinkový den na Karibském moři si rezervujte výlet lodí. Typické balíčky zahrnují jídlo, nápoje a šnorchlování.

Aruba – pro milovníky jídla a pláží
3.8 (75%)8

12.2.2019